Szkoła Jazdy Korona MM - ul. Paderewskiego 55 (budynek ZDZ), 25-950 Kielce

Zielony listek dla początkujących kierowców?

Zielony listek kierowcy w Polsce miał status obowiązkowy jedynie w latach 70-tych. Obecnie, jego stosowanie nie jest wymagane, a jedynie rekomendowane w celu informacyjnym. Niemniej jednak, planowane są zmiany w przepisach, które wprowadzą obowiązek stosowania naklejki z zielonym listkiem przez młodych kierowców.

Czy warto taki listkiem oznaczyć swój pojazd świeżo zdanym egzaminie?

Wszystko zależy jak pewnie czujemy się na drodze, jeśli są to pierwsze samodzielne próby poruszania się po drogach i nie jesteś pewny co do swoich umiejętności, warto przykleić taki listek, ponieważ informuje on innych uczestników ruchu drogowego, że osoba kierująca pojazdem jest niedoświadczona w prowadzeniu samochodu. Taka informacja ma dwie funkcje. Po pierwsze, zwiększa czujność i ostrożność innych kierowców znajdujących się w pobliżu pojazdu oznaczonego listkiem.